نامگذاری ولنتاین

علت نامگذاری ولنتاین

تاریخچه دقیقی از این روز در دست نیست، آنچه ذکر می شود با افسانه در آمیخته است.
داستان این روز به کشیش جوان رومی به نام ولنتاین بر می گردد که علی رغم اینکه کلادیوس ازدواج را بر سربازانش ممنوع کرده بود، تا با تمرکز کامل در جنگها حاضر شوند، ولنتاین به طور کاملا مخفیانه برای آنها مراسم عقد می گرفت.
کشیش ولنتاین به خاطر این اقدامش در 14 فوریه سال 270 میلادی به دار آویخته شد . و پس از آن هر ساله این روز جشن گرفته می شود.

روز ولنتاین

هر ساله در روز 14 فوریه ، در بین عاشقان کشورهای غربی جشنی گرفته می شود که عشق خود را با ارسال هدایا و یا گل سرخ به معشوق خود ابراز می کنند. نام این روز ولنتاین است .که برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می باشد.

روز ولنتاین
روز ولنتاین
روز ولنتاین

پیشینه تاریخی ولنتاین

در سده های میانه اروپا، به خصوص در فرانسه و انگلیس ولنتاین یکی از محبوب ترین قدیسان بوده است. به خصوص همزمان بودن شروع جفتگیری پرندگان با روز ولنتاین، این باور را که روز ولنتاین به راستی روز عشاق است، تشدید کرد.
قدیمی ترین یادبود ولنتاین که امروز در دست می باشد، مربوط به چارلز دوک اورلئان است .وی که پس از شکست در نبرد آزینکورت ، در برج لندن زندانی بود در سال 1415 نامه ای را برای معشوقه اش نوشت که اکنون در مجموعه دستنویسهای کتابخانه بریتانیایی نگهداری می شود.

تاریخچه ولنتاین
شکلات ولنتاین
شکلات ولنتاین

آداب و رسوم روز ولنتاین

از هدایای مرسوم این روز می توان شکلات را نام برد. در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است.

ولنتاین در ایران

از سال 1389 در ایران تولید انواع بروشور، جعبه ، کارتهای تبلیغاتی با نمادهای گل رز، قلب و یا هر چیز دیگری که به اطلاع رسانی روز ولنتاین مربوط می شود، ممنوع شده و از سوی مراجع قانونی با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود.
گروهی دیگر به جای آن جشن اسفندگان را که برگرفته از آیین های ایرانی بوده و در روز پنجم اسفند ماه برگزار می شود؛ به جای ولنتاین پیشنهاد می کنند.

واقعیت_افزوده

ولنتاین در فرهنگ دیگر کشورها:

در میان سنت هایی که از طریق آمریکا وارد دیگر کشورها شد و در سرتاسر دنیا رواج گرفت، هیچ کدام به موفقیت ولنتاین نرسیده است. این روز که در قرون وسطی در اروپا رامی داشته می شد ؛ امروزه علی رغم اینکه فرهنگ های باستانی به مخالفت با آن برخاسته اند؛ در کشورهای غیر مسیحی محبوبیت بیشتری داردو همگان آن را گرامی می دارند.
در بسیاری از کشورهای جهان روز خاصی مانند ولنتاین وجود داشته و آن را گرامی می داشتند. به عنوان مثال در فرهنگ آذربایجان؛ 31 شهریور ماه که در شب آن ماه و خورشید در زاویه 180 درجه رو در روی یکدیگر قرار می گیرند و مانند دو عاشق دیگر روزهای سال را در پی هم می گذرانند و عشق آنان جاودانه می شود را "سونای گئجه سی"نامگذاری کردند و این روز را روز عشق می دانند.
یا در کشور چین افسانه ای وجود دارد که در آن پسر گاوچران و دختر بافنده در هفتمین روز هفتمین ماه تقویم قمری در آسمان یکدیگر را ملاقات کردند. و این روز را "شب هفت ها" نامگذاری کردند و آن را مانند ولنتاین گرامی می دارند.
هم چنین در کره جنوبی 11 دسامبر هر سال "روز پپرو" نام دارد که در آن زوج های جوانان هدایایی را به یکدیگر تقدیم می کنند.

ولنتاین در دیگر کشورها

کادو برای روز ولنتاین چی بخریم؟

آداب و رسوم برگزاری ولنتاین در کشورهای مختلف:

ولنتاین درانگلستان

ولنتاین در انگلستان:

جشن ولنتاین در انگلستان:

زنان انگلیسی در آستانه روز ولنتاین پنج برگ بو را در چهار گوشه و مرکز بالش خود قرار داده و امیدوارند تا در خواب، رویای همسر آینده خود را ببینند.

ولنتاین در ایتالیا

ولنتاین در ایتالیا:

جشن ولنتاین در ایتالیا:

در گذشته مردم ایتالیا ، در روز ولنتاین در فضای باز و باغ ها گرد هم می آمدند و از شنیدن شعر و موسیقی و قدم زدن با معشوق خود لذت می بردند. اما امروزه ، این روز را همراه با هدیه دادن و شام عاشقانه جشن می گیرند. که از محبوب ترین هدایای ولنتاین در ایتالیا ، باسی پروجینا "Baci Perugina" است. که فندق های کوچک با روپوش شکلات است و با یک نقل قول عاشقانه به چهار زبان به فرد مورد نظر اهدا می شود .

ولنتاین در ایتالیا

ولنتاین در آفریقای جنوبی:

جشن ولنتاین در آفریقای جنوبی:

علاوه بر هدیه دادن سنت مرسوم روز ولنتاین برای زنان آفریقای جنوبی این است که نمادی از عشق خود را بر روی آستین لباس خود ثبت می کنند. زنان نام عشق مورد علاقه خود را بایک سنجاق یا گیره به آستین لباس خود نصب می کنند. و توسط این شیوه است که برخی مردان آفریقایی از عاشقان مخفی خود آگاه می شوند.

ولنتاین در فرانسه

ولنتاین در فرانسه:

جشن ولنتاین در فرانسه:

در گذشته در روز ولنتاین فرانسه سنتی به نام نقاشی عشق وجود داشت . این سنت این گونه بود که زنان و مردان در جایگاههایی روبروی یکدیگر نشسته و با هم صحبت می کردند. مردانی که از زنانی که روبرویشان نشسته بودند راضی نبودند، می توانستند از جای خود بلند شده و جای دیگری بروند.سرانجام زنانی که موفق به یافتن یاری برای خود نشده بودند دور آتش جمع می شدند .این زنان در طول مراسم دور آتش ، تصاویری از مردانی که به آنها بد کرده بودند را به آتش می کشیدند.در نهایت این رویداد به حدی غیر قابل کنترل شد که دولت فرانسه این سنت را به طور کامل ممنوع کرد.
نکات جالب روز ولنتاین :

73% آقایان و 27 % خانمها در روز ولنتاین شاخه گل می خرند. جدا از اینکه 15% خانمها در این روز برای مادر، دختر و یا خودشان گل می خرند.
سالانه حدود 22000 ازدواج در روز ولنتاین صورت می گیرد.یعنی حدود 10 درصد ازدواج هایی که در کل جهان صورت می گیرد.!
دختران قرون وسطی به امید اینکه همسر رویاهای خود را پیدا خواهند کرد، در این روز غذاهای عجیب و غریب می خوردند. علاوه بر این اگر دوستی نزدیکی بین دو طرف وجود داشت همدیگر را ولنتاین صدا می زدند.
روز ولنتاین بهترین تعطیلات برای گل فروشان است و ارزش مادی 15 میلیارد دلار در این روز صرف کادو برای ابراز عشق می شود.

نکات ولنتاین

کلیدواژه

هدیه روز ولنتاین،تصاویر ولنتاین، تاریخ دقیق ولنتاین، ولنتاین چه تاریخی است، کادو برای ولنتاین، کادوی روز ولنتاین، تزیین کادو ولنتاین،بهترین هدیه ولنتاین، روز عاشقان،هدیه های ولنتاین، کادو ولنتاین مردانه، اس ام اس تبریک ولنتاین، تبریک ولنتاین برای همسر، عکس عاشقانه ولنتاین، ساخت هدیه ولنتاین، تبريك ولنتاين به عشقم، جعبه کادویی ولنتاین،خرید هدیه ولنتاین، هدایای روز ولنتاین، عکسهای روز ولنتاین، ولنتاین چندم بهمن است، روز ولنتاین ایرانی، فلسفه ولنتاین، ایده کادو ولنتاین، پیام های ولنتاین، متن روز ولنتاین، سفارش هدیه ولنتاین، هدیه مناسب ولنتاین، شب ولنتاین، عکسهای عاشقانه ولنتاین، هدیه مردانه ولنتاین، ولنتاین ایرانی کی است، تبریک روز عشق، هدیه روز ولنتاین برای آقایان،ریشه ولنتاین، اس ولنتاين، گل رز ولنتاین، هدیه ویژه ولنتاین، کادو ولنتاین امسال،عکس، اس ام اس های ولنتاین، بهترین کادو برای روز ولنتاین، والنتاین، کادوی ولنتاین 2018،عکس برا ولنتاین،داستان ولنتاین، تبريك ولنتاين به دوستان، هدیه روز ولنتاین برای پسرها، پیام ولنتاین، عشق،سپندارمذگان، تاریخ ولنتاین 95،در مورد ولنتاین،متن قشنگ برای ولنتاین،عکس های عاشقانه روز ولنتاین،عاشقانه های ولنتاین،عکسهای مخصوص ولنتاین،عکس ویژه ولنتاین،ولنتاین عاشقانه،تزیینات روز ولنتاین،روز ولنتاین مبارک،پکیج هدیه ولنتاین،ماجرای ولنتاین،عکس ولنتاین عاشقانه، شعر روز ولنتاین،پیامک روز عشق،25 بهمن روز ولنتاین،ولنتاین ایرانیان،عکس برای روز ولنتاین،ولنتایم،فیلم روز والنتاین،کاردستی روز ولنتاین،روز ولنتاین ایرانی ها،روز عشاق ایرانیها،متن ولنتاین برای دوست،ساخت کادو ولنتاین،عکسهای ویژه ولنتاین،عروسك ولنتاين ٢٠١٦، دیزاین کادو ولنتاین،ولنتاین کی هست،والنتین،روز عاشقا،نماد ولنتاین امسال،معنی ولنتاین چیست،فال ولنتاین،فروش کادوی ولنتاین،ولنتاین به انگلیسی،متن روز عشق ،متن ولنتاین،ولینتاین ایرانی،انواع کادو ولنتاین،،روز ولنتاین، تاریخ ولنتاین،ولنتاین چه روزی است،ولنتاين،ولنتاین چه روزیه، تبریک ولنتاین،روز ولنتاین چه روزی است، اس ام اس ولنتاین،پیام تبریک ولنتاین،کارت پستال،ولنتاین مبارک،تاریخچه ولنتاین،روز عشق ،ولنتاین ایرانی

مقالات مرتبط

کادو خانمها

کادوی مناسب برای خانم ها چیست؟

برای دریافت راهنمای خرید هدیه روی لینک بالا کلیک نمایید.

نکات خرید هدیه

نکات مهم هنگام خرید هدیه

هنگام خرید هدیه باید به چند نکته مهم توجه کنیم که برای دانستن آن کافی است لینک بالا را مطالعه نمایید.

فرآیندسفارش مجسمه

فرآیند سفارش مجسمه

برای دریافت فرآیند سفارش روی لینک بالا کلیک نمایید.

کاربردپرینت سه بعدی

دستگاه پرینتر سه بعدی project660

با دستگاه پرینت سه بعدی project660 بیشتر آشنا شوید