فرآیند ساخت مجسمه رنگی:  • 1
    اسکن عکس
  • 2
    پردازش داده های سه بعدی
  • 3
    پرینت سه بعدی رنگی
اسکن
اسکن عکس برای ساخت مجسمه سه بعدی به دو روش فتوگرافی و اسکن دستی انجام می شود.که در ادامه مفصلا به بررسی این دو روش میپردازیم.

مرحله قبل مرحله بعد بااستفاده از فناوری های سه بعدی و نرم افزارهای سه بعدی مانند ZBrush عکس تبدیل به فایل سه بعدی و یا همان آواتار می شود.و طراحان عکسها را ویرایش کرده و به نتایج مطلوبی می رسند.

مرحله قبل مرحله بعد پس ازاتمام طراحی سه بعدی، فرآیند پرینت سه بعدی انجام می شود.

سازندگان مجسمه سه بعدی رنگی :

مجسمه رنگی

شرکت تکنولوژی سه بعدی دووب:

معرفی اجمالی شرکت دووب

دووب معروف ترین شرکتی است که در زمینه تکنولوژی سه بعدی اعم از طراحی و پرینت سه بعدی فعالیت کرده و مجسمه های سه بعدی رنگی تمام قد، نیم تنه، سردیس، دونفره ، تک نفره و یا حتی مجسمه خردسالان را با هر فیگور و ژستی که مشتری بخواهد می سازد.این شرکت در پاساژ پالادیوم واقع در خیابان اردبیلی قرار دارد و هفت روزه هفته پاسخگوی مشتریان خود می باشد.

مجسمه رنگی

شرکت پرینت سه بعدی هامن:

چکیده ای از هامن

شرکت هامن، شرکتی است که در زمینه پرینت سه بعدی ، ارائه مشاوره در حوزه خرید تجهیزات نمونه سازی سریع و دیگر حوزه های این چنینی فعالیت دارد. این شرکت علاوه بر ساخت مجسمه سه بعدی در زمینه دستگاههای ساخته شده با چاپ سه بعدی برای دندانپزشکی هم فعالیت دارد و سعی دارد دندانپزشکی دیجیتال را در ایران گسترش دهد. این شرکت از سال 91 فعالیت خود را آغاز کرده تا به امروز که به این جایگاه بالا رسیده است.

مجسمه رنگی

شرکت پرینت سه بعدی آروا:

آروا یعنی فرشته:

شرکت آروا با به کارگیری پیشرفته ترین اسکنر سه بعدی موجود در ایران که از نوع اسکنر فوتوگرامتری و آن هم با تعداد 70 دوربین قادر به ثبت جزئی ترین نقاط می باشد و نیز با استفاده از یکی از کامل ترین پرینترهای سه بعدی کمپانی 3dsystems آمریکا خدماتی نظیر مد و طراحی لباس ، پرینت مجسمه افراد، طراحی و ساخت مدلهای سه بعدی و دیگر خدمات این چنینی به مشتریان خود ارائه می کند.

مجسمه رنگی

شرکت پرینت سه بعدی 3D360:

3D360:

شرکت 3D360 از دیگر شرکتهای صنعت سه بعدی می باشد.و فرآِیند کار این شرکت به گونه ایست که شما برای ساخت مجسمه و یا فیگور مورد نظر خود به محل شرکت تشریف برده و از شما اسکن سه بعدی می گیرند. و پس از طی فرآیندی مجسمه سه بعدی شما را تحویل می دهند .سایز مجسمه ها از 15 سانت شروع شده و با فاصله های 5 سانتی در نهایت به 35 سانتی ختم می شود.

لیست قیمت مجسمه سه بعدی رنگی تمام قد:

لازم به ذکر است که این قیمت ها حدودی می باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق به سایت و یا فروشگاههای سازنده مراجعه نمایید.
سایز 10 سانتی متر 15 سانتی متر 20 سانتی متر 25 سانتی متر 30 سانتی متر 35 سانتی متر
قیمت 450.000 تومان 1.050.000 تومان 1.350.000 تومان 1.750.000 تومان 2.550.000 تومان 2.950.000 تومان

اسکن به روش فوتوگرامتریروش فتوگرامتری که امروزه به دو شیوه از آن استفاده می شود، به معنای عملیات اندازه گیری روی عکس است که شامل عکسبرداری از اشیا، اندازه گیری تصاویر اشیا روی عکس ظاهر شده و تبدیل اندازه ها به شکلی قابل استفاده می باشد.
روش فتوگرامتری باعث تسهیل پرینت سه بعدی می شود.فتوگرامتری فرآیند جمع آوری یک سری از نقاط در فضا از یک سری عکس است.هنگامی که این فرآیند اسکن به پرینت سه بعدی اعمال می شود، استفاده از این تکنولوژی ساده ترین راه بر ای تولید پرینت سه بعدی است. فرآیند اسکن به روش فتوگرامتری بسیار سریع و لحظه ای انجام می شود و دقت آن بسیار بالاست.و به وسیله این روش میتوان از هرزاویه ای که مدنظر است ، عکس گرفت.

روش فتوگرامتری

اسکن به روش دستی

در این روش فرد مورد نظر در مکانی ایستاده و اسکنر به طور اتوماتیک دور تا دور وی می چرخد و از وی اسکن می گیرد. از این روش می توان در اسکن اجسام و اشیا تاریخی ، بندسازی و ساخت بازی استفاده کرد.

روش دستی

معرفی اجمالی پرینترهای سه بعدی

پرینتر سه بعدی

دستگاه پرینترسه بعدی Project 860:

پرینترهای سه بعدی Project860

سیستم های سه بعدی Project 660 و پرینترهای حرفه ای Project x60 از تکنولوژی پرینت سه بعدی ColorJet برای پرینت استفاده می کنند.پرینت ColorJet شامل دو قسمت اصلی هسته و اهرم است. مواد هسته در لایه های نازکی بر ساختار پلتفرم توسط یک غلطک منتشر می شوند.پس از آن در هر لایه مواد هسته ای گسترش می یابد و رنگبندی به صورت انتخابی از سر چاپ جوهرافشان بر لایه هسته ای انتخاب شده که باعث سفتی و زخامت هسته می شود.پلت فرم ساخت و ساز کاهش یافته و این روند لایه به لایه تکرار می شود.هنگامی که چاپ سه بعدی تکمیل می شود یک قسمت نفوذپذیری برای پایان بخشی و استفاده از مدل ماسه سنگی به کار برده می شود.

چاپگر سه بعدی

دستگاه چاپگر سه بعدی Project 660:

پرینتر سه بعدیProject660:

سیستم های پرینت رنگی سه بعدی Project 660 برای پرینت تمام رنگی حرفه ای استفاده می شود.و برای توقف حرکت انیمیشن ، فروشگاه مدل حرفه ای، معماران، طراحی و توسعه محصولات مصرفی، تولید دیجیتال، تولید هنری خوب و موارد دیگر کاربرد دارد.و همچنین رزولوشن 540*600 را پرینت می کند و اندازه ساخت آن 20.3*38.1*25.4 سانتی متر است.

مجسمه رنگی

سفارش طراحی چهره از روی عکس:

ساخت مجسمه رنگی از چهره:

پس از معرفی و بیان کاربرد پرینترهای سه بعدی در مجسمه سازی و ساخت مجسمه های رنگی و ماکت های رنگی نوبت به آن رسیده که به بررسی مزایا و معایب این مجسمه های زیبا و فانتزی بپردازیم و کمی هم دید منتقدانه نسبت به آنها داشته باشیم.

مزایای مجسمه های رنگی:

فانتزی
مناسب برای کودکان
کوچک و کم حجم

معایب مجسمه های رنگی:

قیمت بالا
شکنندگی
تغییر رنگ در اثر برخورد با آب

درتلگرام با ما در ارتباط باشید .
مجسمه رنگی المپیک

اگر به بازیهای المپیک و جوایزی که به برندگان اهدا می شود دقت کرده باشید؛ حتما دیده اید که علاوه بر مدال یک عدد مجسمه رنگی پلاستیکی هم به مدال آوران اهدا می شود.اما دلیل این کار و اهدای این مجسمه رنگی چه می تواند باشد؟ درواقع این مجسمه ها به عنوان پایه ای برای نگهداری و نمایش مدل های المپیک ، توسط هنرمندی به نام "فردگلی"طراحی شده اند و به ادعای وی القا کننده انرژی و هارمونی هستند. پیش از این به برندگان المپیک علاوه بر مدال یک دسته گل اهدا می شد، اما از امسال قرار بر این شده که چون عمر گل کوتاه است ، از این طرح به عنوان یادبود استفاده شود.

مجسمه رنگی المپیک

کلیدواژه

خرید پرینتر، پرينتر سه بعدي،پرینتر،خرید اسکنر سه بعدی، دبی، خرید اسکنر سه بعدی،چاپگر،بعدی،ساخت تندیس سه بعدی،سه بعدی،بهترین پرینترهای خانگی،اسکن سه بعدی،قیمت چاپگر، پاساژ پالادیوم،سه،تصاویر سه بعدی جادویی، مواد اولیه پرینتر سه بعدی،پالادیوم تهران،تخت جمشید سه بعدی،مجتمع تجاری پالادیوم،خدمات پرینت سه بعدی تهران،پرینترهای سه بعدی صنعتی،ساخت پرینتر سه بعدی،پرینت سه بعدی ایران،طراحی اسم سه بعدی،قلم سه بعدی، دستگاه چاپ سه بعدی،ساخت مجسمه از چهره،فروشگاه پالادیوم، تاتو سه بعدی، ساخت مجسمه پلی استر،طرح سه بعدی،ساخت رزین شفاف،سفارش ساخت مجسمه،فیلم آموزش ژله سه بعدی،پرینترهای سه بعدی چیست،کیت پرینتر سه بعدی،اخبار پرینتر سه بعدی، پرینتر سه بعدی رنگی، سفارش ساخت تندیس،انجام پرینت سه بعدی،طرح های سه بعدی، قیمت پرینت، چاپگر های سه بعدی، ساخت مجسمه از روی عکس،ساخت عینک سه بعدی، پرینتر 3d، مجسمه سه بعدی پالادیوم،عکس سه بعدی، نرم افزار پرینتر سه بعدی، قیمت پرینتر،پرینت سه بعدی تهران، سفارش ساخت عروسک، انگشتر سه بعدی،ماکت سه بعدی،مدل سازی سه بعدی، قیمت طراحی چهره،طراح سه بعدی،شکل سه بعدی، ساخت ساختمان با چاپگر سه بعدی،ساخت اسکنر سه بعدی، ساخت مجسمه برنزی، اجسام سه بعدی، اسکن رنگی،آینه سه بعدی،قلم نقاشی سه بعدی

مقالات مرتبط

نکات ولنتاین

نکاتی در مورد ولنتاین

نکاتی از ولنتاین که دانستن آنها جالب است..

مجسمه برای کادو

نمونه مجسمه برای هدیه و کادو

اگر میخواهید مجسمه هدیه دهید، روی لینک بالا کلیک نمایید.

نمونه تندیس

نمونه تندیس های طراحی شده

نمونه تندیس های طراحی شده تیم ژپتو